sl1 sl2 sl3

Презентація в Бухаресті

У день святкування 21-ї річниці Незалежності України, 22 серпня 2012 року, в Культурно-інформаційному центрі Посольства України в Румунії відбулася презентація книги “Україна-Румунія: 20 років дипломатичних зносин”.

Книга видана за ініціативи та активної участі Посольства та містить матеріали (українською, румунською та англійською мовами) “круглого столу” на тему 20-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Румунією, який відбувся 17 лютого 2012 року в Бухаресті, а також інформацію про інші заходи, приурочені цій ювілейній даті.

У презентації книги вз’яли участь представники наукових кіл, української громади Румунії, місцевої громадськості, ЗМІ, співробітники Посольства.Повноважний Посол України в Румунії Теофіл Бауер, учасники презентації зробили екскурс двадцятирічною історією українсько-румунських взаємин, їх сучасним станом та перспективами подальшого розвитку.

У книзі подано виступидержавних посадовців, українських та румунських науковців, громадських та політичних кіл, українських громад. Тут ми знайдемо й вітальні промови, з якими виступили: Тимчасовий повірений у справах України в Румунії Віорел Котик, Радник Президента Румунії – керівник Департаменту з питань національної безпеки Юліан Фота, депутат Парламенту Румунії, Голова парламентської групи дружби з Україною ДжорджіанПоп, колишній міністр закордонних справ Румунії Адріан Чорояну,

У своїх виступах учасники круглого столу наголосили, що Україна та Румунія бачать своє майбутнє в ЄС. А Румунія підтримує європейські прагнення України. Для обидвох країн побудування європейського майбутнього у сферах економіки, політики та освіти  є головною проблемою. З представлених тут доповідей випливає те, що всі заходи закордонної політики як в Румунії, так і в Україні спрямовані на досягнення цієї мети.

У книзі висвітлені найважливіші аспекти нинішніх взаємин, і перспективний погляд в майбутнє допоможуть читачам оцінити набутий досвід у вирішенні проблем міждержавних стосунків.

Взаємини цих двох чудових народів проілюстровано у кінці книги невеличким фотоальбомом

Книга надрукована чернівецьким Видавничим домом “Букрек” накладом 300 примірників.